biz ESKİŞEHİRLİYİZ farkımız bu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tavşan ile kral

tavşan ile kral Empty tavşan ile kral

Mesaj  yayamaj Cuma Nis. 11, 2008 10:06 pm

Bir gün ormanın kralı aslan, tatile çıkmak ve bazı işlerini yapmak için ormandan ayrılmaya karar verir. Etrafına bakar kendisi yokken işlerini kim götürebilir diye. Bir de bakar ki tavşan geliyor, tavşana,
-Gel lan buraya" der kükreyerek. Tavşan gelir yanına,
-Bak der, ben tatile çıkacam,gidince benim yerime bakabilirmisin?
-Tavşan olur der çekinerek. Bunun üzerine bir toplantı yapar ve ormandaki hayvanları toplar, onlara
- Ben bir süre olmayacağım, benim yokluğumda bütün yetkilerim tavşanda olacak ve ona yamuk yapanı gelince yamulturum.
Tüm hayvanlar olur derler ve aslan tatile çıkar. Tavşan, krallığının ilk gününde ormanda gezinirken bir maymun görer ve "dur der şuna bir parmak atıyım", gider bi parmak atar, maymun sinirlenir bişey demez, gergedanı görür ona da bir parmak atar, gergedan çok sinirlenir ama bir şey diyemez, zürafada aynı akibete uğrar, tavşan neşeli dolaşır ormanda ve AYI'ya rastlar. Ayıya da
bir parmak atar ama ayı döner buna bi güzel kayar,ama ne kayış. Tavşan can acısıyla,uzaklaşırken kendi kendine söylenir,
"A..na ko...mun Ayısı, hiç bir toplantıya katılmaz ki !!!!"
yayamaj
yayamaj